Повернутися до звичайного режиму

/Files/images/121487604_2656523591324439_7328058292526653209_n.jpg

Кожного зустріти, вислухати, допомогти сформулювати проблему. Проконсультувати та роз’яснити можливі механізми дій. Допомогти вразливим категоріям клієнтів відновити порушені права у суді.

Усе це тримають на своїх плечах «атланти» системи — юристи центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У системі БПД станом на 1 вересня працює 1471 юрист. . Саме вони безпосередньо забезпечують консультування та представництво інтересів у малозначних справах. Кожен клієнт системи БПД індивідуальний і має свої очікування. Він може переживати емоційне хвилювання, тривогу і не розповідати про все відверто або ж несвідомо упускати певні моменти. Тому нашим фахівцям необхідно бути не лише ⚖️ професійно підкованими юристами, а й психологами – уміти вислухати, підтримати людину, яка опинилася у складній життєвій ситуації.

Читайте за цим посиланням https://bit.ly/3d6yLiy вражаючі, щемливі, а іноді й курйозні невигадані ситуації з повсякденного професійного життя фахівців системи Безоплатної правової допомоги
XMA Header Image
Юристи системи БПД: щодня бути потрібним та корисним людям | Безоплатна правова допомога
legalaid.gov.ua

НОВИНКА-ІНФОРМИНКА

/Files/images/IMG_20201006_085146.jpg

У районній бібліотеці широкому колу відвідувачів представлена виставка "Новинка - інформинка". Оглянувши виставку можна знайти для себе як художню літературу для дорослого читання і новинки для дітей, так і літературу галузевого напрямку. Так, наприклад, на сторінках книги Олени Стяжкіної "Стигма окупації: радянські жінки у самобаченні 1940-х років", йдеться про війну та неспроможність людей осягнути окупаційний досвід як у момент його проживання, так й у перші роки після вигнання нацистів. Дослідження побудовано навколо історії трьох жінок та двох режимів, один з яких змушував своїх громадянок бути радянськими й героїчно загинути, а інший - нацистський - зректися й радянського й людського. Ця історія вигладена мовою самих жінок, одна з яких шукала для себе канонічної героїчної біографії, друга сміливо й відчайдушно боролася за виживання, а третя - рятувала інших без огляду на ризик покарання нацистською або радянською владою. Відомий американський публіцист Девід Гоффман у книзі "Шпигун на мільярд доларів", створив блискучий портрет людини, яка не змирилася з кривавими безчинствами радянської влади і знайшла свій спосіб звести з нею рахунки. В основі книги - кейс розсекречених документів ЦРУ, що стосуються долі радянського фахівця у галузі радіоелектроніки, одного з найуспішніших шпигунів ХХ століття. Щоб справити враження промовою, достатньо 18 хвилин - впевнений автор книги "Успішні виступи на TED. Рецепти найкращих спікерів" Кріс Андерсон. Це видання допоможе подолати страх публічних виступів. Андерсон переконаний: якщо ви за обідом можете поділитися з друзями якоюсь історією, то і публічну промову подужаєте. Запрошуємо до перегляду і ознайомлення з виставкою.

29 ВЕРЕСНЯ - 175 РІЧНИЦЯ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ІВАНА ТОБІЛЕВИЧА (ІВАНА КАРПЕНКО-КАРОГО)

/Files/images/IMG_20200929_140449.jpg/Files/images/IMG_20200929_081446.jpg

29 вересня 2020 р. виповнюється 175 років від дня народження видатного драматурга, режисера, актора, одного з основоположників українського професійного театру Івана Карповича Карпенка-Карого. Саме він став творцем новітньої суспільної драми в нашій літературінамежі століть.Його драматургічна спадщина складається з 18 закінчених п’єс і трьох невеликих уривків, що залишилисяв чернетках.Найвищого рівня він досяг у жанрі комедії. Саме сатирична комедія стала творчою стихією митця.
Наведемо декілька цікавих фактів з життявідомого драматурга.
Його справжнє ім'я - Іван Карпович Тобілевич, псевдонім «Карпенко-Карий» поєднує в собі ім'я батька та улюбленого літературного персонажа Гната Карого - героя п'єси Т. Шевченка «Назар Стодоля».
Мати драматурга була кріпачкою-покоївкою у панів Золотницьких, аж поки її не покохав прикажчик Карпо Тобілевич і не викупив з кріпацтва. Її дітьми були, окрім Івана, Микола Садовський, Панас Саксаганський, Марія Садовська-Барілотті - ціла плеяда корифеїв українського театру.
У 14 років Івана Тобілевича батьки забрали з гімназії і віддали працювати до канцелярії в Єлисаветграді. Атмосфера чиновництва (карти, горілка, хабарі) так гнітюче подіяла на хлопця, що той незабаром втік додому, пройшовши пішки 50 верст.
Карпенко-Карий сідав писати п'єсу, тільки повністю «виносивши» її в голові. Але коли вже сідав (здебільшого вночі), то писав «запоєм», не помічаючи нічого навколо.
Смертельна хвороба передчасно звела Івана Тобілевича в могилу. Помер він 15 вересня 1907 р.в Берліні, згодом тіло великого драматургабулоперевезено до України та поховано на кладовищі поблизу рідного хутора на Кіровоградщині.
Детальніше можна прочитати за посиланням:

https://vseosvita.ua/library/prezentacia-cikavi-fakti-pro-karpenka-karogo-335284.html

"ПОКИ ГОРИТЬ СВІЧА, НЕ ЗГАСНЕ ПАМ'ЯТЬ"

/Files/images/Книжкова виставка до вшанування Баб Яр.jpg

Братською могилою і символом Голокосту в Україні став Бабин Яр. З вересня 1941 року до кінця вересня 1943-го він був місцем регулярних розстрілів і захоронень, які проводили органи нацистської поліції безпеки та айнзанцгрупи СД разом із військовою та цивільною владою Києва. Жертвами нацистів стали євреї, роми, радянські військовополонені, українські націоналісти, пацієнти київської психіатричної лікарні, в’язні Сирецького табору та загалом усі ті, кого гітлерівці вважали своїми ворогами. Бабин Яр – це некрополь для більше ніж 100 000 цивільних громадян та військовополонених.
Делальніше можна прочитати за посиланням:

https://uinp.gov.ua/aktualni-temy/tragediya-babynogo-yaru

27 ВЕРЕСНЯ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ

/Files/images/goluboe_ozero_3.jpg/Files/images/ivanivka2.jpg/Files/images/talova_balka_1.jpg/Files/images/Moskovska_gora_2.jpg

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ТУРИЗМУ— свято, що відзначається щорічно 27 вересня з метою пропаганди туризму, висвітлення його внеску в економіку світової спільноти, розвитку зв'язків між народами різних країн.
Зокрема наш Світловодський Край багатий на архітектурні споруди, історичні та природні об’єкти, заклади культури та дозвілля.

Спасо-Преображенський храм

с. Талова Балка

Наш туристичний маршрут починається в селі Талова Балка Світловодсько району. Це село приваблює як туристів так і паломників, бо тут знаходиться один з найстаріших у Світловодському краї храм, який зветься Спасо-Преображенський . Храм було побудовано в 1806 році на кошти поміщика Федора Артемовича Боровського. У роки радянської влади храм було частково використовано під сховище зерна, що, напевно, й зберегло його як споруду. На сьогоднішній день храм реставрується, дякуючи благодійникам. Сучасна молодь має можливість повінчатися та охрестити своїх дітей у одному з найстаріших хармів краю...

Реальне училище цесаревича Олексія

с. Микільське

У селі Микільському є ще одна стара будівля, якій понад 100 років, – це реальне училище імені цесаревича Олексія. Воно було збудовано в 1908 році з нагоди народження первістка й спадкоємця царського престолу Олексія Миколайовича.
У Російскій імперії в реальних училищах навчалися 6-7 років, і потім випускники мали право на вступ до вищих технічних і сільскогосподарських навчальних закладів (інститутів).
У Микільскому реальному училищі викладали російську мову, історію Росії, географію, арифметику, закон Божий і інші предмети. Його випускники мали можливість продовжити навчання у ремісничому училищі, яке було організовано при школі, де випускникам присвоювалося звання столяра і видавався безкоштовно весь столярний інструмент.
Після 1920 року Микільське реальне училище було перетворено на школу. Під час ІІ Світової війни школа була закрита, і до грудня 1943 року в школі знаходилась німецька управа.
Коли в 1983 році в селі збудували нове приміщення школи, на базі колишнього реального училища було створено сільськогосподарське професійно-техничне училище. Проте в 1998 році це училище об’єднали з Світловодським ПТУ №5, відтоді Микільське училище фактично перестало виконувати свою навчальну функцію. Тому Микільське реальне училище залишається цікавим архітектурним об’єктом і може претендувати на отримання статусу об’єкта культурної спадщини.

Церква Різдва Пресвятої Богородиці

с. Іванівка

В центрі села Іванівка стоїть церква Різдва Пресвятої Богородиці, яка має дуже довгу та цікаву історію свого існування.
Перша церква в Янові (нині Іванівка) була збудована в 1762 році, коли тут було Новосербське військове поселення . Це була дерев’яна споруда , яка проіснувала кілька десятиріч. На початку ХХ століття сільська громада прийняла рішення побудувати новий цегляний храм замість старої дерев’яної споруди, яка з часом зовсім почорніла. Мешканці села Янів та навколишніх сіл зносили яйця та молоко для заміса на цеглу, щоб церква була довговічною та міцною будівлею. Так і сталося - міцні, у 1,5 метра, стіни храму вистояли не одне випробування, навіть під час радянської влади, коли більшовики спробували розібрати будівлю храма.
Довгий час через всілякі труднощі, служіння у церкві не проводились, і тільки на початку 90-х років у церкві почались ремонтні роботи та відновилось богослужіння .

Блакитне озеро

(Павлівська сільська рада)

Любителі літнього активного відпочинку вже давно обрали своїм улюбленцем Голубе озеро, яке у 50-і роки ХХ століття було вугільним кар’єром, а зараз приваблює своєю дійсно блакитною водою, яку в свою чергу робить такою блакитна глина на березі. Біля озера є розважальні водні атракціони, аренда мангалів та зони для відпочинку.
Потрапити до озера можна трохи звернувши вбік з дороги Світловодськ – Павлівка.

Урочище Московська гора

(Подорожненська сільська рада)

УрочищеМосковська гораомите Кременчуцьким водосховищем, та має мальовничі місця відпочинку біля води , де також разташувалися декілька баз відпочинку. Потрапити сюди дуже легко, треба доїхать до села Нагірне та проїхати його до кінця. Там де дорога перетинає так званий перешейок і починається урочище.

Канал Дніпро-Інгулець

Головна насосна станція с. Велика Скельова

У селі Велика Скельова, на річці Цибульник починає свій шлях водний канал «Дніпро-Інгулець». Цей канал є головною ділянкою системи каналів Дніпро-Інгулець-Інгул, передбаченої схемою комплексного використання і охорони водних ресурсів України.
Канал ввели в експлуатацію у 1988 році згідно наказу Міністерства меліораціі , та водного господарства УРСР. Сьогодні канал «Дніпро-Інгулець» є державною бюджетною організацією та з недавнього часу є стратегічним об’єктом України. Головне його призначення - забезпечення водою сільгоспугідь Кіровоградської та Дніпропетровської областей, Криворізького гірничорудного промислового комплексу, а також обводнення ріки Інгулець з метою її оздоровлення.
Відвідування головної насосної станції познайомить вас із можливостями та призначенням гідротехничної споруди, а також ви побачите на власні очі територію навколо станції з ландшафтним дизайном неймовірної краси, якій може позаздрити не один парк!

22 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПАРТИЗАНСЬКОЇ СЛАВИ

/Files/images/на фейсбук-партиз.слава.jpg/Files/images/IMG_20200922_123402.jpg

До Дня партизанської слави, який у нашій країні встановлено згідно з Указом Президента України № 1020/2001 від 30.10.2001 «…на підтримку ініціативи ветеранів війни та з метою всенародного вшанування подвигу партизанів і підпільників у період війни 1941-1945 років, увічнення їхньої пам’яті…». До цієї події у бібліотеці оформили виставку "22 вересня - День партизанської слави". На виставці представили краєзнавчий фонд бібліотеки з тематичними матеріалами про підпільний та партизанський рух на Новогеоргіївщині в 1941 -1943 рр., альбом "Список воїнів Червоної Армії та партизан, які загинули в боях з німецько - фашистськими загарбниками в період Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 рр і похованих на території Світловодського району Кіровоградської області", книги письменників - земляків Віктора Погрібного, Володимира Шурапова, Івана Петренка, Григорія Кузьменка, Василя Даценка, на сторінках яких розповідається про самовіданну пожертву подвигів партизанів та підпільників , яке назавжди буде для кожного з нас прикладом патріотизму, незламного духу та безмежної любові до України.

13 ВЕРЕСНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЖЕРТВ ФАШИЗМУ

/Files/images/119218125_2629771213999677_4482384251249958741_o.jpg/Files/images/119174818_2629771510666314_5540670121475323008_o.jpg

З 1962 року було прийнято вважати кожну другу неділю вересня Міжнародним днем пам’яті жертв фашизму. Цей день був визначений саме у вересні, тому що на цей місяць припадають дві пов’язані з Другою світовою війною дати – день її початку і її повного завершення. Це стало однією з причин встановлення дня жалоби на вересневу неділю.
Україна входить до числа країн, найбільш постраждалих від фашизму в роки Другої світової війни – як від воєнних дій, так і від військових злочинів. Прямі втрати населення – вбиті та померлі від поранень або голоду, зниклі безвісти - складають понад 7 мільйонів осіб. До цієї сумної історичної події у бібліотеці оформили книжкову виставку "Україна в боротьбі проти фашизму", на сторінках якої більшість літератури представлено з краєзнавчого фонду.

29 СЕРПНЯ - ДЕНЬ ПАМ'ЯТІ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ УКРАЇНИ

/Files/images/IMG_20200827_083042.jpg

Президент Володимир Зеленський підписав Указ про відзначення Дня пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність держави, який буде відзначатися щорічно 29 серпня.
Як відомо, 29 серпня 2014 року розпочався вихід українських військових з оточення під Іловайськом на Донбасі. Регулярні частини збройних сил Росії, що вторглися до України, обстріляли коридор, яким, за домовленістю, мали виходити українські бійці. За офіційними даними, тоді загинули 366 українських військових і правоохоронців, 429 були поранені, 128 потрапили в полон, 158 вважаються зниклими безвісти.
З нагоди вшанування українських бійців, у Світловодській районній бібліотеці розгорнуто виставку – вшанування "Пам'ятаємо! 29 серпня – День пам'яті загиблих захисників України", з якою можуть ознайомитися усі бажаючі.

СОНЯЧНИЙ СВІТ. ЛІТЕРАТУРНИЙ

альманах. світловодськ 2015

/Files/images/IMG_20200802_132247.jpg/Files/images/IMG_20200802_132358.jpg/Files/images/IMG_20200802_132539.jpg/Files/images/IMG_20200802_132556.jpg/Files/images/IMG_20200802_132625.jpg

Автори альманаху являються членами Світловодського міського літературного об'єднання "Літо" та особистостями чия доля пов'язана з Кіровоградщиною. В цій книзі зібрані твори: Віктора Соколова, Костянтина Оверченка, Надії Гармазій, Бориса Слюсара, Ганни Дубовик, Ольги Квіташ, Вікторії Глушкової, Лідії Лаврик, Аліни Опрелянської, Віль Мар'янова, Наталії Майстренко, Віталія Семенюка,Бориса Скрябіна, Дмитра Дейнеги, Ірини Гибіної, Тетяни Неділі, Олександра Шумейка-Шай, Валентини Жизневської, Віктора Сурженка, Максима Світлого, Олеся Неділі, Світлани Неділі, Сегрія Калініченка, Георгія Поздняка, Людмили Риченкової, Олександра Мазорука, Володимира Таранця, Олени Суркової, Ігора Волкова, Лариси Бойцової, Ніки Бондаренко, Вікторії Гайдук, Бориса Томашевського, Віктора Сергеева,Бориса Кулика, Василя Кохно.

ІСТОРИЧНИЙ КАЛЕНДАР КІРОВОГРАДЩИНИ. ЛЮДИ ПОДІЇ ФАКТИ 2020

/Files/images/IMG_20200802_133033.jpg/Files/images/IMG_20200802_133143.jpg/Files/images/IMG_20200802_132942.jpg

15-й випуск альманаху містить відомості про ювілеї близько 500 визначних особистостей як минулих часів, так і сьогодення, повязаних з Єлисаветградським і Олександрійським повітами та сучасною Кіровоградською областю. Історико-краєзнавчі нариси і розвідки розповідають про драматичні долі відомих людей Степової Єллади. Автор-упорядник подає спогади про свою участь у секретній військовій операції радянської армії "Кавказ" в Арабській Республіці Єгипет (1970-1971). Представлено також 25 біографічних довідок про наших земляків, героїв АТО, які віддали життя за суверенітет і територіальну цілісність України. Видання ілюстроване, розраховане на широке коло читачів.

ВІД КРИЛОВА ДО НОВОГЕОРГІЄВСЬКА 2017 РОКУ ВИДАННЯ

/Files/images/IMG_20200722_125530.jpg/Files/images/IMG_20200722_125640.jpg/Files/images/IMG_20200722_125717.jpg/Files/images/IMG_20200722_125755.jpg

У книзі зібрані матеріали краєзнавчого характеру, документи, історичні довідки та статистичні дані про населені пункти нашого краю, які були засновані в різні часи і зникли з лиця землі внаслідок планового затоплення водою Дніпра під час будівництва Кременчуцької ГЕС. Для широкого кола читачів.

ІСТОРІЯ МІСТА НОВОГЕОРГІЄВСЬКА 2018 РОКУ ВИДАННЯ

/Files/images/IMG_20200722_124810.jpg/Files/images/IMG_20200722_125129.jpg/Files/images/IMG_20200722_125347.jpg

/Files/images/IMG_20200722_125732.jpg

Історія міста Новогеоргієвська і його округи під назвою "До опису православних парафій заштатного міста Новогеоргієвська Олександрійського повіту" Шахова Василя Васильовича була опублікована в 1893-1894 роках. Друкувалася ысторыя частинами в "Додатках до Херсонських эпархіальних відомостей".
Зібраний матеріал представлений в книзі в тому вигляді, в якому він був запропонований В.В. Шаховим, з використанням старих фото і документів.
Мета роботи нагадати і зберегти в пам'яті наших земляків історію малої Батьківщини і не безіменну особистість В.В. Шахова.

КУЛЬТ ПРЕДКІВ

/Files/images/IMG_20200715_194524.jpg/Files/images/IMG_20200717_130654.jpg

Відома журналістка, авторка телевізійних проектів Наталка Фіцич майже рік подорожувала Україною, записуючи та за допомогою фото і кінокамери фіксуючи старовинні обряди і традиції різних регіонів нашлї країни. Ця книжка - результат роботи багатьох людей, яким не байдужа спадщина наших предків.

/Files/images/= Співпраця.jpg

/Files/images/1 Співпраця з Бюро прав доп..jpg/Files/images/2. Співпраця з бюро прав доп..jpg

21 ТРАВНЯ - ВСЕУКРАЇНСЬКЕ СВЯТО - ДЕНЬ ВИШИВАНКИ

/Files/images/99132006_2534211566888976_8900609603952181248_o.jpg

21 травня – День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу.
Вишиванка — яскрава індивідуальність української культури; це символ та серце нашої України, уособлення традицій та вияв патріотизму. Варто зберігати своє коріння та свої ремесла. Тому вишиваймо, носімо вишиванки, адже це красиво, це природно, це наше рідне мистецтво, наші традиції.
До Свята Вишиванки пропонуємо челендж "вишиванка – оберіг - святиня" #вишиванкачелендж_святинянації
Пропонуємо прочитати вірш або висловити думку з присвятою вишиванці.
Запрошуємо приєднатися.
Умови: потрібно зняти відеоролик чи фото, викласти цей відеоролик чи фото на Фейсбук з міткою #вишиванкачелендж_святинянації та передати естафету іншим 2-3 людям чи організаціям.

/Files/images/96739981_2530726980570768_6223288220403105792_n.png

18 травня – вся Україна відзначає День скорботи і пам'яті жертв депортації кримських татар.

Цьогоріч вшановують 76-у річницю з Дня депортації.
ТРАГЕДІЯ ОДНОГО НАРОДУ: історична довідка
18 травня 1944 року перед світанням до домівок кримських татар увірвались солдати НКВС. На збори не дали часу, взяти із собою дозволили мінімум. Уже за кілька годин усіх їх, разом з немовлятами, старими, хворими, запроторили до вантажних вагонів і відправили у невідомому напрямку. Вже 20 травня 1944 року заступник наркома внутрішніх справ І. Сєров та заступник наркома держбезпеки Б. Кобулов доповіли, що запланована операція з депортації кримських татар завершена о 16-й годині 20 травня. За півтори доби з півострова вивезли цілий народ — майже 200 тисячосіб. За даними міжнародних правозахисних організацій, в умовах спецпоселень загинуло 46,2 відсотка кримських татар, тобто майже кожен другий.
За свідченням істориків, напередодні визволення Криму від окупантів, 12 квітня 1944 року, був підписаний спільний наказ наркома внутрішніх справ СРСР Лаврентія Берії та наркома держбезпеки СРСР В. Меркулова «Про заходи щодо очищення території Кримської АРСР від антирадянських елементів». Хоча кримські татари у секретному документі прямо і не згадувалися, під цим поняттям малося на увазі завдання удару саме по корінному народові Криму.
За відомостями, поданими Раді Безпеки ООН 1973 року, кримськотатарським народом було втрачено 25 млн книг, підручників, посібників, 861 школу, 263 клуби, фонди 180 бібліотек. Їх хотіли позбавити не лише батьківщини, а й історії, культури, мови. Особливого звучання трагедія 18 травня 1944 року набуває сьогодні, коли Крим знову окуповано, й проти кримських татар ведеться репресивна політика.
Крім викладеного документального ролику "Річниця депортації кримськотатарського народу" пропонуємо переглянути художній фільм Ахтема Сеітаблаєва "Хайтарма", за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=xtMlLuWmLPc

Всеукраїнський флешмоб "Код Єдності" присвячений Дню Вишиванки.

/Files/images/97970108_2530742710569195_2372123112029290496_o.jpg/Files/images/96803662_2530743040569162_6428031768124719104_o.jpg

15 травня 2020 року колективи районної бібліотеки та територіального центру соціального обслуговування (надання послуг) Світловодського району долучилися і стали учасниками Всеукраїнського флешмобу "Код Єдності" присвяченого до Дня Вишиванки.
Для участі у флешмобі бібліотекарі підготували і оформили виставку, карту Кіровоградської області з орнаментом вишивки нашого регіону та разом з учасниками прочитали запропонований організаторами з департаменту культурно - громадського розвитку Маріупольської міської ради Донецької області, вірш "Вдягни свою чудову вишиванку". За умовами флешмобу все було знято на відео.

До 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

/Files/images/IMG_20200507_155508.jpg /Files/images/IMG_20200508_112033.jpg

До 75-ї річниці Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні оформили виставку – пам'ять "Памятаємо. Шануємо. Вклоняємось"

Переглянути відео можна за посиланням:

https://www.facebook.com/SvitlovodskaRB/videos/651015905745288

КЗ "Районна бібліотека Світловодської районної ради Кіровоградської області" пропонує усім небайдужим громадянам Світловодщини долучитися до челенджу"пам’ятаємо, шануємо, вклоняємось", організатором якого виступила Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва ім. Є.Маланюка.

Пропонується прочитати вірш про події Другої світової війни та назвати кому із рідних чи знайомих, які загинули в ті часи, ти його присвячуєш.

Умови: потрібно зняти відеоролик з декламацією поезії, викласти цей відеоролик на Фейсбук з міткою ‪#‎шануємо_вклоняємосьта передати естафету іншим 3-4 людям чи організаціям.

Долучайтеся до нього у соціальній мережі facebook!

Посилання на організаторів у фейсбуку:https://www.facebook.com/lib.kr.ua/

До 34-ї річниці з дня Чорнобильської катастрофи

/Files/images/200px-Четвертий_реактор_ЧАЕС_1986.jpg Чорнобильська катастрофа: історія про трагедію, яка назавжди закарбувалася в пам’яті, Одна історія
26 квітня 1986 року сталасянайбільша трагедія не тільки України, а й усього людства – вибух на Чорнобильській АЕС. Причиною катастрофи прийнято вважати стрибок напруги в мережі, який викликав два вибухи.


Оскільки Чорнобильська АЕС була графітно-водним реактором, саме графіт передбачав легкозаймистість всієї системи. Після вибуху в ньому залишилось близько 800 т графіту, який почав горіти. Пожежа тривала 10 днів і забрала життя 31-ї людини. Остаточно графіт перестав горіти лише 10 травня.

Пожежники, які першими прибули на місце катастрофи, не мали ізолюючих протигазів. Їх просто не попередили про особливості ситуації. Урезультаті радіоактивні речовини потрапили в дихальні шляхи ліквідаторів.

Кількість людей, що брали участь в гасінні пожежі на ЧАЕС, становила 240 тис. Усі вони отримали високі дози радіації. Однак саме пожежникам вдалось врятувати нас від справді серйозної катастрофи – сильного водневого вибуху, який міг стати наступним етапом трагедії.

Одразу після аварії майже 8,5 млн людей були опромінені, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.

Після аварії з 30 кілометрової зони відчуження було вивезено 115 тис осіб. Однак, оскільки ураження також охопило землі Росії та Білорусі, сумарна кількість людей, котрі позбулися своїх домівок, сягала 220 тис. осіб.

Хоча Чорнобильська катастрофа вважається трагедією українською (унаслідок аварії постраждали 12 областей України), офіційні дані свідчать, що 70% радіації отримала Білорусь: постраждала п’ята частина сільськогосподарських територій, а сотні тисяч людей почали хворіти лейкемією та раком щитовидної залози. У білорусів також є зона відчуження, яка сьогодні сягає понад4000 км. Однакрадіоактивна хмара пішла ще далі та зачепила навіть схід США. Радіоактивні дощі були зафіксовані в Ірландії.

До сьогоднішнього дня фахівці сперечаються про кількість жертв аварії. Неофіційна статистика повідомляє про більшніж 15 тис. людей, постраждалих унаслідок аварії.

10 липня поточного року ми привезли нові книжки з Кіровоградської ОУНБ ім. Д.І.Чижевського з міста Кропивницького, які отримали за обласною програмою "Розвитку книго-видання та книго-розповсюдження 2016 – 2020 р.", за наказом МКУ № 1132 від 31.10.2017р. "Щодо здійснення придбання україномовних книг для поповнення фондів публічних бібліотек", розпорядження КМУ від 07.11.2018 р. № 941-р "Про затвердження переліку книжкової продукції для поповнення бібліотечних фондів" у величезній кількості 1315 примірників.
Дякуючи очильниці департамента культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації Валентині Григорівні Животовській книгозбірні Світловодського району поповнилися новими книжками з художньої та галузевої літератури українською мовою.
Крім цього, дякуємо колегам з ОРФ ОУНБ Чижевського Наталії, Олександрі та Ользі за оперативність оформлення актів та їхньої швидкої звірки з книжками.

/Files/images/67454348_2289110128065789_7423649666018836480_n.jpg

Районна бібліотека тісно співпрацює з фахівцями Світловодського бюро правової безаплатної допомоги. Отримуючи від них правознавчі матеріали, у бібліотеці оформлені тематичні викладки, одна з яких під назвою "Правові аспекти життя" із серії "Бібліотека. Громада. Влада". Крім цього, 2 серпня начальник бюро Алла Григорівна Мирошник завітала до бібліотеки на зустріч з її користувачем Мірошніченко М.І., надаючи безоплатні консультації юридичної тематики людині з обмеженими фізичними можливостями за його тематичними запитами.

/Files/images/67641677_2289181678058634_6731294353718771712_o.jpg

Цікаві факти про ВЕСНУ!!!

/Files/images/22059303.jpg

1. Навесні діти ростуть втричі швидше, ніж з серпня по грудень.

2. Найпершою, навесні, зацвітає японська сакура (вишня).

3. Зозулі повертаються в нашу країну в середині квітня. Наші предки вважали появу цієї птиці символом весни.

4. 20 березня - день весняного рівнодення. У цей день на Землі настає астрономічна весна.

5. Найбільша кількість торнадо спостерігається саме навесні.

6. У рослин, навесні спрацьовує особливий годинник.

7. Весною бджоли більш дружелюбні, ніж в інші періоди.

9. Навесні частота дихання людини на третину вища, ніж восени.

/Files/images/50663792_538082106678021_6221345701184405504_o.jpg

Вчені запевняють, що читання розширює світогляд,розвиває креативність, знижує рівень стресу на 68%, покращує пам'ять, сприяє розвитку мовлення й концентрації. Хочете перевірити такий ефект на собі? Розгортайте книжку.
Друзі, чекаємо Вас у колі книг за адресою: вулиця Приморська, будинок 60, місто Світловодськ.

/Files/images/48366817_2140250756285061_6116797040329490432_o.jpg

"ЯК ПОЗБУТИСЯ ЗИМОВОЇ ДЕПРЕСІЇ"

/Files/images/смайлик.jpg

ПО-ПЕРШЕ – дефіцит сонячного світла. Взимку тривалість світлового дня становить лише близько семи годин. Зранку ми, перечіпаючись за все на світі, мчимо на роботу (коли вже там милуватися ранком і скупими сонячними промінчиками), або мліємо в тісній і традиційно напівтемній маршрутці (без коментарів). Потім годин 7-8 (це вже як кому пощастить) проводимо в напівтемному або, в кращому разі, освітленому штучно робочому кабінеті і – додому. Вже у сутінках... А як же не вистачає сонечка нашому організму! Нестача світла викликає сонливість, дратівливість, швидку втомлюваність, а це – незамінні «друзі» підступної депресії.

Антидепресант. Поповнити заряд світлової енергії можна кількома простими способами. По-перше, намагаємося ввібрати якомога більше природного світла: прокидаємося раніше, відшторюємо вікна і впускаємо сонечко до кімнати і зголоднілого за світлом організму. Оптимальний варіант – засинати з відштореними вікнами, тоді у вашій кімнаті буде справжній світанок, а шкіра утворюватиме сератонін (гормон, що виробляється під дією світла) навіть тоді, коли ви спите. На роботу прогуляйтеся пішки, подихайте свіжим повітрям, побудьте на світлі. На робочу місці намагайтеся розташуватися якомога ближче до вікна, хоча б половину дня провести при природному освітленні, а не при електричних лампах (доведено, що штучне світло, особливо жовте, викликає в людини підсвідоме роздратування). На вихідних краще прогулятися, аніж відсипатися (хоч якби вам не хотілося протилежного).

ПО-ДРУГЕ – перепади температури.Глобальне потепління дарує нам на диво примхливу зимову погоду: від сніжно-морозної до вітряно-дощової. Такий «подарунок» не може не позначатися на нашому самопочутті і, звичайно ж, не зіграти на користь підступної зимової депресії. А крім цього постійний температурний стрес наш організм відчуває від чергування тепла (квартира, маршрутка, кафе) і холоду (вулиця, холодний кабінет).

Антидепресант. Варіантів боротьби з вимушеною грою організму в гру «тепло-холодно» два. Перший – загартовуватися й не надягати на себе чотири шари одягу. Другий – навпаки одягатися якомога тепліше, але в теплому приміщенні відразу знімати всі зайві кожушки.

ПО-ТРЕТЄ - Авітаміноз, хронічна втома, перепади тиску, застуда та распіраторні інфекції. Без коментарів. Власникам перерахованого вище «букету» все добре відомо: і симптоми, і наслідки.

Антидепресант. Їжте й пийте вітамінчики. Балуйте себе улюбленими ласощами. Для кого цукерка за щастя – з’їжте їх дві (калорій будемо позбуватися, як і домовилися, прогулюючись пішки до роботи). Не забувайте про кольоротерапію. В холодильник – жовті, помаранчеві й червоні продукти, на кухню – смішні строкаті шторки, на себе – яскравий одяг... Десь ховається від чоловіка ваша «щаслива» піжама з Барбі? Теж сюди! Більше рухайтеся. І краще у веселій дружній компанії, тоді й падати на льоду і весело, і не страшно. Намагайтеся не зациклюватися на власних проблемах, а по максимуму приділяти увагу оточуючим. На роботі завал? Нічого, ви ще встигнете і сину з англійською допомогти. Вдома хронічний безлад? Значить, не просто «прибираннячко», а генеральне прибирання. Закон збереження енергії ніхто не відміняв – чим більше ви віддаєте, тим більше й отримуєте.

Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.