Вже вкотре свій День народження Світловодський район відмічає у яхт - клубі "Кристал". Цього року, у суботу 29 червня, районна бібліотека долучилася до святкового дійства. Бібліотека розмістила творчу виставку майстрів - сільських мешканців нашого району "Вишукана творчість майстрів Світловодщини". Поміж українських рушників, соняхів і квітів розташували фото світлини про вишивальниць, народних умільців з лозоплетіння, деревороблення, ліплення на склі, художників, а саме: Куліш Катерину Никифорівну, Куліш Галину Гнатівну, Жукову Ганну Прокопівну, Ворожко Валентину Миколаївну, Жуїкову Марію Єлисеївну, Нігревську Тетяну Іванівну, Стеценка Миколу Олександровича, Пономаренко Галину Андріївну, Андрущенка Василя Олексійовича, Апрод Марію Миколаївну, Лісіцину Ніну Яківну, Магдій Ольгу Дмитрівну та Карпенко Зою Сергіївну. Протягом дії святкування бібліотекарі знайомили сільських та міських мешканців з виставкою. Запрошуючи до бібліотеки, роздавали рекламки та правові буклети Світловодського бюро правової допомоги, розповідаючи про безкоштовні юридичні консультації, які надаються населенню їхніми фахівцями на базі бібліотеки.

/Files/images/66130660_2269111290065673_6383964991350898688_n.jpg

регіонально-презентаційний фестиваль "Світловодщина 2019"

/Files/images/1556887812__mg_3510.jpg


30 квітня, на мальовничому майданчику набережної міста Світловодська відбувся регіональний презентаційний фестивавль "Світловодшина 2019". Трохи зашкодив ранковий дощ і пасмурна погода, але незважаючи на це все пройшло вдало. Поміж зелених насаджень нижнього ярусу спуску набережної біля "Славутича", працівники районного Будинку культури оформили сцену з фото зонами "Світловодщина - край нашої мрії". Вони запросили усіх присутніх на фолк-марафон творчих колективів Світловодщини та регіональний народний конкурс "Слава Світловодщини". Недалеко від них розташувалися банери промислово - економічного потенціалу Світловодщини та туристично - краєзнавчі виставки з буклетами "Промисловий потенціал Світловодщини" від відділу культури і туризму Світловодської РДА. Наша районна бібліотека презентувала виставку "Квітне талантами рідна земля". На ній ми представили фото світлини про майстрів та майстринь нашого Світловодського району. Серед них є вишивальниці, в'язальниці, художники, та ті, які творять вироби з дерева, атласних стрічок, малюнку на склі та займалися лозоплетінням. Інша виставка "Край мій - гордість моя" була присвячена людям, які занесені до Книги Пошани Світловодського району. Захарівський музей історії району представив виставку рушників.

Центрально-український музейно-туристичний фестиваль

/Files/images/IMG-b8b0af9c0f266a0027aac0a3b687aeb3-V.jpg

20 квітня 2019 року в Кропивницькому відбувся всьоме Центрально-Український музейно-туристичний фестиваль.

Цього року в Дендропарку у фестивалі туристичний потенціал, заходи подієвого туризму та «зелені садиби» презентували райони, міста обласного значення та об`єднані територіальні громади, представники з інших областей України. Зокрема, відділ культури і туризму райдержадміністрації представляв туристичний потенціал Світловодського району. Для відвідувачів районною бібліотекою презентовано «зелену» садибу «Зимівник Павлюка», Захарівський музей історії організував виставку рушників майстринь, які датовані від XIX-го століття і по теперішній час. Всім зацікавленим проводилась екскурсія, презентовано історію та сьогодення Світловодського краю, розповсюджено роздатковий матеріал з презентацією туристичного потенціалу краю. Учасники музейно-туристичного фестивалю ділились своїм досвідом, спогадами та обмінювались інформацією. Цікаве спілкування між учасниками та відвідувачами створило теплу атмосферу свята.

етно-фестиваль "весняні барви світловодщини"

/Files/photogallery/1825/58543223_2217941475182655_2723379633578835968_n.jpg

19 квітня на зеленій садибі «Зимівник Павлюка», що розташована у селі Павлівка Світловодського району, відбулося етно - свято «Весняні барви Світловодщини». У рамках цього свята, господині садиби, а це бібліотекарки Світловодської районної бібліотеки, запросили усіх охочих на екскурсію до своєї затишної хатньої сільської оселі.
Цей осередок культури створений у вигляді української давньої хати ХІХ століття. У її затишних кімнатах розташовано все як в хатах давніх українців: піч з рослинними орнаментами, мисник, для зберігання посуду, глиняні посудні вироби, покуть з іконами, стіл, дере’яна скриня, ліжко та лави вздовж стін, домоткані ряднини, дитяча колиска. Над вікнами та на стінах висять українські вишиті рушники, вишиті картини, малюнки минулих часів, котрі передавались з покоління в покоління. Також присутніх зацікавили хатні вироби з дерева: лопата, рубель, прялка, гребінь, ночви, саморобний ткацький станок, тощо. Деякі речі передані у тимчасове використання з Захарівського музею історії району. Інші ужиткові старовинні речі подарували мешканці села Павлівки: Зінаїда Чернієнко, Тетяна Галушка, Тетяна Панченко. Директор територіального центру соціального обслуговування Світловодського району Дарія Ільїна подарувала працівникам бібліотеки у садибу вишиті картини. Вишиті картини та рушники подарували: Ганна Сашнєва, Тетяна Панченко, Діана Воробйова. Проводячи екскурсію, бібліотекарі знайомили відвідувачів з елементами інтер’єру давнього українського житла, кожна частина якого мала своє символічне значення. Наводили приклади давніх хатніх звичаїв та обрядовості.
У подальшому на території садиби плануються проводитися й інші заходи.


/Files/images/20915652_1735063486790098_4961521358874056823_n (1).jpg

САДИБА "ЗИМІВНИК ПАВЛЮКА"

21 серпня відбулася приємна подія в житті нашого району – відкриття зеленої садиби в селі Павлівка. На святі були присутні громада села, працівники культури району та представники влади.

Відкриваючи свято, начальник відділу культури і туризму Світловодської РДА Середенко Микола наголосив на тому, що це єдина в одласті садиба, що має статус комунального закладу, бо всі інші – приватні, в тому числі і наша «Соломія». Тут будуть проводитися заходи народознавчого та пізнавального характеру, районні семінари тощо.
А заступник голови Світловодської РДА Похілов Володимир підкреслив, що дуже приємно що ось таким чином відроджуються наші українські традиції, обряди, звичаї.
Сергій Гайдук, провідний методист з охорони культурної спадщини, дозволив зануритися в історію усім присутнім, розповідаючи про козака Павлюка та як він по’язаний з нашим краєм.
Швець Тетяна Федорівна запропонувала гостям свята здійснити подорож у давню українську хату, де зберігається багатий матеріал з народознавства. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу.
А на самкінець господарі свята, працівники районної бібліотеки, пригостили всіх домашньою випічкою та фруктами з власних садиб.
Хата оформлена в українському стилі ХIХ ст. Щоб заповнити інтер’єр необхідно було зібрати чимало предметів побуту, речей того часу. Звичайно ж у поміч нам стали працівники культури району, а саме: Стецунова Тетяна Федорівна (с. Глинськ), Челнакова Ольга Іванівна (с. Микільськ), Карпова Наталія Тимофіївна (с. Золотарівка), Панченко Тетяна Дмитрівна (с. Павлівка), Галушка Тетяна Олександрівна (с. Павлівка), Леоненко Марина Вікторівна (с. Павлівка), Середенко Наталія Олексіївна (м. Світловодськ), Похілова Юлія Олександрівна (м. Світловодськ), Петренко Тетяна Олександрівна (м. Світловодськ), Швець Тетяна Федорівна (м. Світловодськ), Сокуренко Катерина Павлівна (с. В.Андрусівка), Тарасенко Людмила Миколаївна (с. Подорожнє) та директор районного територіального центру Ільїна Дарія Дмитрівна.
Завдяки їм у нашій хаті є всі предмети побуту, що були необхідними для оселі: умовна піч, ліжко, колиска, лави вздовж стін, стіл, мисник, скриня, безліч вишитих рушників, ікони, вишиті сорочки, повсякденний одяг.
Деякі з предметів були надані Захарівським музеєм історії.
Щиро дякуємо всім, хто був причетний до організації та відкриття зеленої садиби «Зимівник Павлюка».
Світловодська районна бібліотека.

А заступник голови Світловодської РДА Похілов Володимир підкреслив, що дуже приємно що ось таким чином відроджуються наші українські традиції, обряди, звичаї.

Сергій Гайдук, провідний методист з охорони культурної спадщини, дозволив зануритися в історію усім присутнім, розповідаючи про козака Павлюка та як він по’язаний з нашим краєм.

Гостям свята запропонували здійснити подорож у давню українську хату, де зберігається багатий матеріал з народознавства. Кожен предмет має свою історію, кожна річ знаходиться на своєму місці і є свідком певного періоду життя українського народу.А на самкінець господарі свята, працівники районної бібліотеки, пригостили всіх домашньою випічкою та фруктами з власних садиб. Хата оформлена в українському стилі ХIХ ст. Щоб заповнити інтер’єр необхідно було зібрати чимало предметів побуту, речей того часу. Звичайно ж у поміч нам стали працівники культури району, а саме: Стецунова Тетяна Федорівна (с. Глинськ), Челнакова Ольга Іванівна (с. Микільськ), Карпова Наталія Тимофіївна (с. Золотарівка), Панченко Тетяна Дмитрівна (с. Павлівка), Галушка Тетяна Олександрівна (с. Павлівка), Леоненко Марина Вікторівна (с. Павлівка), Середенко Наталія Олексіївна (м. Світловодськ), Похілова Юлія Олександрівна (м. Світловодськ), Петренко Тетяна Олександрівна (м. Світловодськ), Швець Тетяна Федорівна (м. Світловодськ), Сокуренко Катерина Павлівна (с. В.Андрусівка), Тарасенко Людмила Миколаївна (с. Подорожнє) та директор районного територіального центру Ільїна Дарія Дмитрівна.Завдяки їм у нашій хаті є всі предмети побуту, що були необхідними для оселі: умовна піч, ліжко, колиска, лави вздовж стін, стіл, мисник, скриня, безліч вишитих рушників, ікони, вишиті сорочки, повсякденний одяг.Деякі з предметів були надані Захарівським музеєм історії.Щиро дякуємо всім, хто був причетний до організації та відкриття зеленої садиби «Зимівник Павлюка».

Також ви можете переглянути інші фото за посиланням http://svitlovodsk-raibibl.kr.sch.in.ua/gallery_and_documents/gallery/sadiba_zimivnik_pavlyuka/picture/-1/

/Files/images/25399108_1895245467452259_8478158037283846015_n.jpg

Презентація книги Олександра Зленка "От Крылова до Новогеоргиевска"

Довгоочікувана подія!!! 5 грудня відбулася знакова подія для Світловодщини – у районному Будинку культури пройшла презентація книги Олександра Зленка «От Крылова до Новогеоргиевска», яку провели працівники районної бібліотеки.иданню книги сприяла районна влада – голова Світловодської районної державної адміністрації Сергій Твердовський і голова Світловодської районної ради Роман Домбровський.Ведуча розпочала захід з вірша «Новогеоргиевску, городу, котрого нет», який написав Олександр Олександрович Зленко.Біль у серці та щем у душі – ось що залишилося у людей, які залишили рідні місця, бо потрапило у зону затоплення під час будівництва Кременчуцької гідроелектростанції. Автор зібрав багатющий матеріал про свою маленьку батьківщину, де пройшли дитячі та юнацькі роки, показуючи, і в той же час передаючи нам свою любов до рідного краю.У книзі є присвята «Дорогим землякам, друзьям детства и юности, всем жителям Новогеоргиевска, города, которого нет».Книга складається з трьох розділів: 1-й розділ – «Історія рідного краю» дає нам змогу глибоко зануритись в історію і зрозуміти, хто ми є на цій землі. 2-й розділ – «Торгово-промисловий потенціал Новогеоргіївська» інформує про те, які промисли переважали на території з 17 по 20 століття. 3-й розділ: «Фотоальбом і вірші». Тут зібрані світлини та вірші, написані Олександром Олександровичем.Ще у автора є розділ, присвячений художникам нашого краю, які внесли свій вклад в скарбницю мистецтв України та Кіровоградщини. Серед них Г. Бондаренко, Т. Капканець, П. Кодьєв, М. Тищенко, В. Куликов та інші.Завітайте до районної бібліотеки, яка знаходиться за адресою вул. Приморська, 60. Тут ви знайдете книги Олександра Зленка, які видаються для читання.

Бібліофреш "Читайте новинки"

/Files/photogallery/732/39504478_2053665598276911_1379187846413287424_n.jpg 17 серпня біля стін Світловодської районної бібліотеки формлено бібліофреш "Читайте новинки". Працівники бібліотеки запрошували бажаючих ознайомитися з новими книгами сучасних українських та зарубіжних авторів і стати користувачами бібліотеки. Крім цього, тут поміж зелених насаджень була створена фото-зона "Бібліотека без стін". Перехожі підходили, знайомилися з книгами, фотографувалися та робили селфі!

Кiлькiсть переглядiв: 230

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.