24 липня 2019 року на базі Світловодської районної бібліотеки відбувся методичний десант бібліотечних працівників району та Великоандрусівської сільської об’єднаної територіальної громади "Бібліотека для молоді: в пошуках нових ідей і рішень".Для підвищення свого фахового рівня, отримання практичної допомоги від фахівців з обласної бібліотеки, на методичний десант завітали бібліотекарі з сіл Світловодського району: Павлівки, Захарівки, Федірок, Великої Скельової, Глинська, Золотарівки, Микільська та Миронівки. Крім них, участь у методично – практичних заняттях взяли сільські колежанки з бібліотек Великоандрусівської ОГТ: Великої Андрусівки та Подорожнього і клубу – бібліотеки села Вільного.Заступник директора з наукової роботи Валентина Анатоліївна Зеленіна провела консультацію з нормування та планування праці за типовими нормами, по роботі зі звітністю. Про систему законодавчих та нормативно-правових аспектів роботи бібліотек та організацію діяльності публічних бібліотек в об'єднаних територіальних громадах розповіла завідувач науково-методичним відділом Олена Миколаївна Кісельова. Також вона навела приклади з досвіду бібліотек ОТГ нашої області. Завідувач відділу комплектування і зберігання фондів Тетяна Анатоліївна Ясків провела консультацію по списанню документів з бібліотечних фондів в контексті нормативних документів. Звернула увагу на правильність ведення облікових документів у книгозбірнях. Крім них, розширено й змістовно кіровоградські колеги надали консультації у вигляді електронних презентацій з впровадження та методики систематизації за УДК в роботі бібліотек, методичні рекомендації з організації діяльності бібліотек, ведення облікових документів, організації роботи бібліотек у умовах децентрацізації та інші фахові матеріали.

/Files/images/67762896_2289141134729355_5447319786159603712_o.jpg

26 червня у районній бібліотеці відбувся семінар на тему: «Бібліотека – майданчик соціального партнерства», із серії «Бібліотекарі діляться досвідом». Як приклад цікавих творчих ідей лабораторії професійної "Бібліотека: ідеї, майстерність, досвід», почули від декількох сільських бібліотекарів. Завідувачка бібліотекою села Велика Скельова Надія Скринько познайомила присутніх з годиною гри «Краса імені мого». Родзинкою заходу виявилися цікавіі менні завдання та міні-квести. Бібліотекарка з озер Наталія Харитонович, запропонувала присутнім Інформаційний урок «Online книги» у форматі електронної пезентації, яку підготувала та проводила зі школярами. Вона розповіла про те, як можна вийти з положення коли недостатньо книжок для читання дітям у бібліотеці. Наталія Карпова - завідувачка бібліотекою села Золотарівка, у свою чергу поділилася досвідом у проведенні імідж-коктейлю "Полуничне коло зібрало друзів" з електронною викладкою фотознімків заходу. Також, у ході професійної зустрічі, крім вже перерахованих фахівчинь, інші бібліотекарки Світлана Джулай з Федірок та Оксана Оксенюк з Павлівки, Тетна Гуріна та Аліна Саь=бініна з районної бібьліотеки, долучились до обговорення творчих проектів, ділилися між собою досвідом, а від фахівців районної бібліотеки отримали ряд консультацій та матеріали для роботи з користувачами на селі. У творчому колі бібліотекарі переглянули запропоновані флешмоби, які присвятили до Дня Матері від Оксани Оксенюк з Павлівки та до 250-річчя від дня народження Івана Котляревського, що проводилися у рамках обласної акції «Мов фенікс, з попелу воскресло слово…» від Наталії Карпової з Золотарівки і Ольги Челнакової з Микільська та від Тетяни Гуріної з районної бібліотеки. Також переглядали раніше надіслані фото світлини заходів до обласної акції. Крім цього, бібліотекарі отримали у подарунок по дві дитячих книжки поета - земляка Костя Оверченка від керівника літературного об'єднання "Літо" Лідії Андріївни Лаврик, на добру згадку від автора.

/Files/images/67189829_2282356602074475_5406316248780767232_o.jpg

Семінар листопад

/Files/photogallery/1815/20181114_095938.jpg

14 листопада на базі Світловодської районної бібліотеки для сільських бібліотекарів району відбувся семінар – практикум на тему «Формування правової культури та правового інформування користувачів в бібліотеках Світловодщини». Відкриваючи семінар Юлія Похілова, директор бібліотеки надала рекомендації на впровадження інформаційно-просвітницьких заходів в бібліотеках району щодо подолання гендерно-стереотипного висвітлення інформації про жінок, підвищення рівня їх обізнаності щодо своїх прав і механізму їх реалізації.З метою розширення знань про пенсійне страхування, було запрошено Начальника Світловодського обслуговування громадян головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області Чабанюк Анну Ігорівну. Після змістовного спілкування, бібліотекар з районної бібліотеки Тетяна Гуріна звернула увагу колег на фахові методичні рекомендації щодо планування на наступний рік, інформаційно – довідковий календар – порадник пам’ятних, літературних дат та свят. Вона презентувала своїм сільським колегам інноваційну виставку – ювілей «Літературне чаювання», підготовлену у вигляді паперових чашок з чаєм, фото світлинами і книгами письменників української та світової літератури ювілейні дні народження яких відбудуться у грудні.
Світловодська районна бібліотека щиро дякує усім учасникам семінару за приємну зустріч. Бажаємо Вам успіхів у Вашій роботі і до наступних зустрічей на наших заходах!

Кiлькiсть переглядiв: 104

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.