В рамках свята рідної мови завідувачі Золотарівської та Микільської сільських бібліотек Наталія Карпова та Ольга Челнакова провели літературний лабіринт "Від рідного слова ти сил набирайся, ніколи й ніде ти його не цурайся": до Міжнародного дня рідної мови для учнів КЗ "Ліцей" Надія ". Ніжна, мила, світанкова, ясна, чиста, колискова, мелодійна, дзвінкотюча, дивна, радісна, співуча, лагідна, жива, казкова, красна, чарівна, шовкова, мудра, сонячна, прекрасна, солов'їна, барвінкова, українська наша мова! Бережіть, шануйте, любіть і вивчайте українську мову!
До всесвітнього дня читання вголос бібліотекарі Микільської та Золотарівської сільських бібліотек провели годину читання вголос "Як добре разом нам читати" для учнів 4-го класу КЗ "Ліцей" Надія". Бібліотекарі ознайомили присутніх з біографією та творчістю ювілярів січня: Василя Симоненка- українського поета, Антона Чехова- російського письменника та Всеволода Нестайка- класика сучасної української дитячої літератури, уривки з творів яких з великим задоволенням читали вголос діти. Твори: "Цар Плаксій і Лоскотон", "Каштанка", "Дивовижні пригоди в лісовій школі". "Як добре разом нам читати" - прийшли до висновку діти та пообіцяли дочитати ці твори до кінця.
Наші колеги з бібліотек сіл Микільська-Ольга Челнакова та Золотарівки-Наталія Карпова до вшанування 85-х роковин з Дня пам'яті жертв Голодомору в Україні, спільно з Надією Жуіковою-вчителем української мови та літератури ліцею «Надія», провели годину пам’яті «Чорні жнива скорботи». Сільська мешанка, пенсіонерка Катерина Дмитрівна Ласицина згадувала розповідь зі слів матері про Голодний 1947 рік та про Голодомор 1932-1933 років, а спогадами своєї сусідки Булаєнко Марії Яківни поділилася інша учасниця заходу Бондаренко Світлана Іванівна. У свою чергу, бібліотекарі презентували гостям, вчителям та учням 6-10-11 класу виставку книг «Збудуймо пам’яті негаснучий собор», де представили книги письменників - земляків Василя Бондара «Голоси із 33-го", Владислава Журавського «Там, у небі, чорний крук» та поему - спогад Володимира Шурапова «Як нам болить за тебе, Україно…». Зачитувалися спогади односельців з села Золотарівки Найдьонова Севастяна Остаповича 1930 р. н., та Копай Марії Парфентіївни, 1932 р. н., з с. Микільське. Вчитель історії Михайло Живолуп ознайомив з хронікою Голодоморів в Україні в 20 – сторіччі. Висловив думку, щодо встановлення пам’ятного знака в пам’ять про загиблих на території Микільської сільської ради. Крім розповідей, фактів і документальних свідчень Надія Жуікова представила на заході для перегляду тематичну презентацію. Крім вищевказаних, присутніми на заході були представники педагогічного колективу ліцею: Наталія Щукіна та Надія Жукова.
Бібліотекарі Золотарівської та Микільської сільських бібліотек прийняли участь у виховному заході "Література рідного краю". В рамках цього заходу провели: літературну вітальню "Милі мої українці". Для учнів 8, 10 та 11 класів КЗ "Ліцей "Надія". Також були присутні: Щукіна Наталія Антонівна вчитель української мови та літератури, заступник директора з виховної роботи. Пантюх Ніна Григорівна вчитель рідної мови та інтегрованого курсу "Література". 15 лютого виповниться 60 років від дня народження Олександра Жовни -- нашого земляка, педагога, письменника, кіносценариста та режисера. Вчитель української мови та літератури Жуікова Надія Олексіївна відкрила захід та зупинилася на оповіданні О. Жовни "Наталочка". З біографічним та творчим шляхом ознайомили присутніх завідувачі Микільської та Золотарівської сільських бібліотек Ольга Челнакова та Наталія Карпова. Зокрема зупинилися на книгах О. Жовни: "Малюнки з минулого", "Визрівання", "Маленьке життя", "История Лизы" та художньо документальним фільмом "Милі мої українці". Учениця 8 класу Леся Жуікова на мультимедійній дошці презентувала роботу про творчість земляка "Сематика кольорів у ранніх оповіданнях Олександра Жовни". Робота була виконана у рамках шкільних досліджень МАНу. Творчість Олександра Жовни пронизана: добротою, самопожертвою та любов'ю, які так живлять духовність в наш час. Всіх кого зацікавила творчість нашого земляка, будь ласка завітайте до сільських бібліотек.
Коментарi